Spalacze tłuszcze – czy są bezpieczne?

Spalacze tłuszcze – czy są bezpieczne?

W dążeniu do pięknej sylwetki wykorzystuje się różne środki i preparaty. Dietetycy są jednak zgodni, że najważniejsze w odchudzaniu jest połączenie dobrych nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej. Dopiero te dwa elementy można wspomagać odpowiednio dobranymi preparatami, tak jak to czynią kulturyści.
Sportowcy i kulturyści nie mogą sobie pozwolić na tłuszczyk, który zasłaniałby ich mięśnie. Jednak ich życie oscyluje wokół ciągłych treningów, stosują także specjalną dietę i suplementy, dzięki czemu organizm otrzymuje wszystko, co jest mu potrzebne. Zastosowanie spalaczy tłuszczu jest więc u nich tylko dopełnieniem i może przebiegać bezpiecznie.
Do powszechnie stosowanych spalaczy tłuszczu zaliczają się termogeniki, preparaty, które spalają tkankę tłuszczową, podnosząc temperaturę ciała. Swoje działanie termogeniki opierają na działaniu składników naturalnych. Występują one chociażby w malinach, ale ich stężenie jest tak niewielkie, że nie przynoszą w tej postaci prawie żadnych efektów.

Vademecum wiedzy o spalaczach tłuszczu