L-karnityna – czy jest spalaczem tłuszczu?

L-karnityna – czy jest spalaczem tłuszczu?

Zrzucanie zbędnych kilogramów i spalanie tkanki tłuszczowej – te dwa cele przyświecają osobom, które chcą się odchudzić. Wiele z nich sięga po preparaty wspomagające utratę wagi, jednak przeżywa sromotne rozczarowanie, gdy suplement obiecujący doskonałe efekty, nie działa. Warto bowiem wiedzieć, że preparaty spalające tłuszcz są dodatkiem do treningu i zmian żywieniowych. Trzeba je mądrze wykorzystywać, tak jak czynią to kulturyści.
Nie brakuje osób, które w kategorii spalaczy tłuszczu postrzegają również L-karnitynę. Jednak charakter działania tego składnika nie do końca jest zgodny z działaniem spalaczy tłuszczu. L-karnityna nie spala tłuszczu sama w sobie, jest składnikiem odpowiedzialnym za prawidłowe funkcjonowanie gospodarki tłuszczowej organizmu. Jej właściwości pomagają długołańcuchowym kwasom tłuszczowym przenikać do mitochondriów, gdzie są spalane. Gdyby nie L-karnityna, odkładałyby się one w postaci tak znienawidzonej tkanki tłuszczowej.
Większość osób nie musi dodatkowo suplementować L-karnityny, gdyż składnik ten spożywają z mięsem, drobiem, czy nabiałem. O dodatkowe porcje L-karnityny muszą troszczyć się wegetarianie i sportowcy.

Vademecum wiedzy o spalaczach tłuszczu